Wyprawka dziecka przyjętego do grupy 3-latków

Z jakich elementów powinna składać się wyprawka dla przedszkolaka? O czym pamiętać i na co zwracać szczególną uwagę podczas jej kompletowania? Oto nasze podpowiedzi.

Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dziecko (dres, leginsy).

Proszę przynieść (w miarę możliwości prosimy o podpisanie wszystkich rzeczy) i zostawić w szatni na półeczce lub w podpisanym worku:

kapcie – wygodne, łatwe do zakładania (dobrze sprawdzają się buty na zmianę przypominające sandałki lub na rzep, oczywiście najlepiej ze sztywną piętą),

wygodny strój do leżakowania – może to być koszulka i spodenki,

ubrania na zmianę – kilka par bielizny, skarpetki, koszulki na krótki i długi rękaw, spodenki,

nakrycie głowy – w okresie letnim – kapelusz, chustka.

Codziennie wychodzimy na spacer, prosimy o dostosowanie ubrania dzieci do pogody.

Bardzo ważne !

Ze względów bezpieczeństwa dzieci prosimy rodziców:

– nie zakładać dziewczynkom kolczyków, wisiorków i innych ozdób,

– nie dawać dziecku małych pieniążków oraz innych drobnych przedmiotów.

Szanowni Rodzice, informujemy również, że zebranie z rodzicami odbędzie się  we  wrześniu.  O terminie zostaną państwo poinformowani.

Serdecznie pozdrawiamy.