Wyjście do teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

17 marca przedszkolaki miały możliwość obejrzeć musical dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Było to wydarzenie ekscytujące z wielu względów. Dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu wycieczka do prawdziwego teatru. Bajkę o Czerwonym Kapturku bardzo dobrze znają wszystkie dzieci oraz dorośli. Jednak zaproponowane przez teatr Nowoczesny z Krakowa wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy wesoły, żywiołowy roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci. Poprzez piosenki oraz dialogi dzieci dowiedziały się jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchome scenografie oraz efekty świetlne idealnie stworzyły magiczny klimat przedstawienia. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniały maski sceniczne oraz piękne kostiumy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały całe przedstawienie.