28 oraz 29 września Dzieci z wszystkich grup pojechały na wycieczkę do Dalkowa, gdzie miały zajęcia w terenie, umożliwiające im bliższy kontakt z przyrodą i integrację grup.

Przedszkolaki na wycieczkę pojechały autokarem, co już stanowiło wiele wrażeń i emocji dla dzieci. Na miejscy przywitały nas Panie, które kolejno oprowadziły nas po agroturystyce. Na początku udaliśmy się na zajęcia plastyczne, gdzie z darów natury (liście, kora, kasztany,żołędzie itp.) mogliśmy stworzyć ciekawe kompozycje do naszych kącików przyrodniczych. Następnie udaliśmy się z Panią do miejsca, gdzie są uprawiane drzewka – dowiedzieliśmy się jak są one podlewane i pielęgnowane, po czym samodzielnie dzieci posadziły własne drzewka, które zabrały do domu. Na koniec, Pani oprowadziła dzieci po parku, w którym  poznały nazwy wielu ciekawych drzew, ich owoce oraz krótkie ciekawostki. Kolejną atrakcją – najbardziej wyczekiwaną, był grill, gdzie dzieci po długim spacerze ze smakiem zjadły kiełbaski. Po krótkiej regeneracji odbyły się zawody sportowe, dzieci przeciągały linę, ścigały się w workach, którym z boku kibicował nasz nowy przyjaciel – pies Bernard.