10 oraz 11 października dzieci z całego przedszkola ponownie odwiedziły malowniczy park i pałac w  Dalkowie. Jak zawsze czekało na nich mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać naturę poprzez jesienny spacer po parku, w którym poznały rosnące tam drzewa oraz ich owoce. Dzieci zwiedziły miejsce, w którym uprawiane są drzewa, krzewy – dowiedziały się jak są one podlewane i pielęgnowane. Kolejną atrakcją – najbardziej wyczekiwaną – było sadzenie drzewek, zabawy w przeciąganie liny oraz skakanie w workach. Nie zabrakło również spotkania z milusińskim tego miejsca, a mianowicie z psem Barym. Na koniec czekała na nich niespodzianka – spacer po nowo otwartych terenach- ogrodzie zmysłów, ogrodzie francuskim oraz labiryncie. W trakcie wycieczki na dzieci czekała pyszna kiełbaska z grilla. Przedszkolaki bogate o nowe doświadczenia i posadzone przez siebie drzewka z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.