Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedmościu.

Nasze przedszkole odwiedzili  strażacy z Ochotniczej straży pożarnej  w Przedmościu. W trakcie spotkania goście opowiedzieli  o swojej codziennej  ciężkiej i niebezpiecznej pracy, ale bardzo potrzebnej  i dającej dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomocy w ratowaniu zwierząt. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do służb ratunkowych. Uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. A  dzieci, które chciałyby zostać strażakiem musiały wykazać się podstawowymi cechami każdego strażaka i przejść przez test sprawnościowy i udowodnić, że są odważni, silni i sprawni fizycznie.  Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Na koniec spotkania strażacy zaprezentowali  jak, działa  wąż strażacki. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.