W dniu 19-20 maja do naszego przedszkola przyjechał pszczelarz, który przybliżył nam jak wygląda skomplikowane życie tego małego, ale pożytecznego owada. Opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz niezbędnych narzędziach służących do wykonywania różnych czynności przy hodowli pszczół – dymkę zwaną odkurzaczem, ramkę oraz dłuto. Dzieci dowiedziały się również,  dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać krople miodu, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód.  Miały możliwość zobaczenia stroju pszczelarza. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu. Najważniejszym  przesłaniem spotkania było uświadomienie dzieciom, jakie znaczenie dla nas i środowiska mają ci mali przyjaciele..