Uroczystość przedszkolna z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza.

10 maja odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i bibliotek. Przedszkolna sala zamieniła się w bibliotekę, a dzieci utrwaliły dobrze już dla nich znaną wiedzę na temat bibliotek. Przedszkolaki ze wszystkich grup doskonale odpowiedziały na pytania, co to jest biblioteka? Kto pracuje w bibliotece? Jakie mogą być biblioteki? Oraz co możemy wypożyczyć w bibliotece. Dzieci opowiedziały, jak należy się zachowywać w bibliotece oraz zaprezentowały co należy zrobić i o czym pamiętać, gdy chcemy wypożyczyć książkę. Na koniec każda grupa udekorowała zakładkę do książki. Przedszkolakom bardzo podobała się zabawa w bibliotekę i obiecały, że często będą odwiedzać to miejsce.