Święty Jan Paweł II- wystawa tematyczna oraz zwiedzanie Kolegiaty Wniebowzięcia NMP w Głogowie

Dnia 15.02.2024r. dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek wybrały się do głogowskiej kolegiaty. Ksiądz proboszcz oprowadził przedszkolaków po wystawie  w głogowskiej kolegiacie. Można było tam  oglądać pamiątki papieża Polaka z wczesnego okresu kapłaństwa. To między innymi kajak, którym pływał, sportowa odzież Karola Wojtyły, a także wiele unikatowych zdjęć z turystycznych wypraw.

Następnie dzieci miały okazję zwiedzić podziemia kolegiaty w których pod posadzką znajduje się bowiem tzw. krypta romańska. Znajdują się w niej pozostałości prastarego kościoła grodowego, znacznie starszego od samej kolegiaty.