piknik

13 września dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” skorzystały z zaproszenia i wybrały się na odbywający na Bulwarze Nadodrzańskim festyn Służb mundurowych „Bezpieczny powrót do szkoły”.
Na poszczególnych stanowiskach dzieci utrwalały a także poznawały zasady bezpieczeństwa oraz sposobu zachowania się podczas ewentualnego zagrożenia, np. kontaktach z nieznajomym.
OSP KSRG Serby opowiedziała m.in. czym zajmuje się straż, co zrobić w razie pożaru, jak również utrwaliła numer alarmowy 112. Dzięki Policji dzieci utrwaliły zasady prawidłowego poruszania się po drodze, a także miały możliwość wykonania odbitki linii papilarnych palców. Swoje stanowiska mieli również ratownicy wodni, ratownicy medyczni, ratownicy z jednostki poszukiwawczej.
Spragnionych przedszkolaków pracownicy PWiK w Głogowie często pyszną owocową wodą.