7 czerwca odbył się koncert z cyklu „W krainie Pani Muzyki” lubuskiego biura koncertowego „Orfeusz” Bogusławy Terasiewicz. Tym razem artyści zaprezentowali nam starą angielską legendę O rycerzu i królowej elfów „. Historia ta opierała się na muzyce celtyckiej. Muzycy zaprezentowali wiele instrumentów charakterystycznych dla muzyki folkowej – flet prosty sopranowy, chudy i wesolutki flażolet, dwojnica, flet poprzeczny, flet prosty tenorowy, fagot oraz okaryna ulepiona z gliny. Dzięki dźwiękom i muzyce płynącej z tych instrumentów mogliśmy przenieść się na dwór królewski. Podczas koncertu dzieci nie tylko wysłuchały interesującej legendy, ale również mogły podziwiać piękny taniec oraz aktywnie włączyć się w rytmiczne klaskanie podczas granych utworów i wykonać ćwiczenia artykulacyjne. To był niestety ostatni już koncert w tym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom występujących  w naszym przedszkolu za cenną dla nas lekcję muzyki i kultury. Przedszkolaki z przyjemnością i zaangażowaniem słuchały wszystkich zaprezentowanych utworów.