Koncert muzyczny Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”.

W czwartek 13 kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncercie pt. „O rogu, który nie bodzie i innych instrumentach” w wykonywaniu artystów Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem artyści za pomocą swoich instrumentów i muzyki przenieśli nas na dwór królewski, poczuliśmy się jak rycerze ruszający do walki, mogliśmy również odpocząć przy spokojnej kołysance oraz usłyszeliśmy odgłosy zwierząt (żaby, słonia). Przedszkolaki miały nie tylko możliwość posłuchać muzyki, ale również zapoznać się z wyglądem, budową i brzmieniem puzonu, trąbki oraz waltorni-rogu. Dzieci dowiedziały się, że ustnik w instrumencie odgrywa bardzo ważną rolę, oraz że nawet bardzo głośne instrumenty można uciszyć specjalnym tłumikiem. Dzieciom bardzo podobała się ta muzyczna przygoda i z niecierpliwością czekamy na kolejny i już ostatni w tym roku szkolnym koncert.