Szanowni Państwo,

                    W imieniu pani Anny Antczak zwracamy się z prośbą o przyłączenie do nowej akcji jaką jest
                                                 ZBIÓRKA KASZTANÓW dla 13-letniej Amelki.

                    Akcja potrwa do 31.10.2023. Polega ona na zbieraniu kasztanów i wrzuceniu ich, do specjalnych worków, umieszczonych przy wejściu do naszego przedszkola. Kasztany zostaną odebrane przez rodziców dziewczynki i sprzedane firmie farmaceutycznej dzięki czemu Amelka otrzyma przelew na subkonto w Fundacji Złotowianka (której Amelka jest podopieczną), a pieniądze zostaną przeznaczone na zakup podnośnika.

                Amelka pochodzi z Głogowa i jako jedyne dziecko w Polsce zmaga się ultra rzadką, nieuleczalną chorobą Degosa, na którą zachorowała w roku 2016. W wyniku choroby jest całkowicie zależna od innych, straciła wzrok, jest niewidoma, traci słuch, porusza się na wózku. Oddech wspomagany jest respiratorem, ma założoną rurkę tracheostomijną oraz PEGa. Zmaga się z padaczką, postępującą neuropatią demielinizacyjną, spastyką mięśni, pęcherzem neurogennym, porażeniem czterokończynowym, przykurczami, zaburzeniami czucia.
              Leczenie Amelki, rehabilitacja, sprzęty, transport medyczny do Niemiec itp., to kwoty znacznie przewyższające możliwości finansowe Jej rodziny. Dlatego też stara się ona pozyskiwać fundusze m.in. poprzez organizowanie akcji charytatywnych, sprzedaż nakrętek plastikowych.
              Rodzina Amelki zbiera obecnie pieniądze na zakup podnośnika sufitowego, który pomógłby im przenieść ją w bezpieczny sposób z łóżka i posadzić na wózek ( i odwrotnie; ) ale także i może przede wszystkim, przetransportować ją do łazienki by swobodnie wykonać czynności pielęgnacyjne.
Koszt tego urządzenia to około 40 000,00 zł

Zapraszamy do obejrzenia reportażu o Amelce, Dzielnej Mróweczce: https://youtu.be/zUX35tkJ2MU

Serdecznie zapraszam do włączenia się do akcji