Głosowanie Drzewo Roku 2024 „Serce Wzgórz Dalkowskich”

Szanowni Państwo,

Od wielu lat Dalków to cel wycieczek szkolnych i przedszkolnych dla głogowskich placówek oświatowych. Tylko w ciągu ostatnich 7 lat z oferty zajęć edukacyjnych w Dalkowie skorzystało ponad 9 tysięcy dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się na terenie zabytkowego parku, gdzie rośnie 300-letni buk pospolity odm. purpurowa „Serce Wzgórz Dalkowskich” – pomnik przyrody, który w tym roku znalazł się w finałowej 16 drzew z całej Polski w konkursie na Drzewo Roku 2024. Drzewo to jest stałym punktem wycieczki do Dalkowa – to pod nim opowiadamy ciekawostki przyrodnicze, robimy wspólne zdjęcia i do dziupli w drzewie wrzucamy łupinki bukowe myśląc życzenie, które według legendy drzewo to ma spełnić. Jest to drzewo, które z pewnością zapamiętał każdy, kto był w Dalkowie.

Dziś chcemy prosić Państwa o oddanie bezpłatnego głosu w wyżej wspomnianym konkursie. Wygrana w etapie ogólnopolskim oznaczałaby awans do Europejskiego Konkursu na Drzewo Roku 2025 i byłaby z pewnością ogromną promocją dla  regionu.

Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos. Liczą się zarówno adresy prywatne, jak i służbowe. Głosowanie trwa do końca czerwca.

Głosujemy na stronie www.drzeworoku.pl – drzewo z pozycją nr 1.