23 kwietnia obchodzony jest Dzień Książki. Nasze przedszkolaki uczciły go jednak w piątek 21 kwietnia 2023r. W tym dniu dzieci zapoznały się z budową książki oraz jej rodzajami. Uroczystość uświetnił występ dzieci z  grupy „Biedronek”, które poprzez piosenki wyraziły, że książka jest dobra na wszystko i z nią nigdy czas się nie dłuży. Może być jednocześnie nauką jak i zabawą, której może towarzyszyć śmiech, ale też i wzruszenie. Jednym z kluczowych punktów tego święta było przypomnienie najważniejszych zasad szanowania książek jak i zaproszenie wszystkich przedszkolaków do włączenia się do akcji „Bookcrossing”. W czasie relaksacji na każdej z grup została przeczytana książka pt.” Biedronka i tęczowe zjawisko”, która została wykonana przez wszystkie Panie i dzieci. Ponadto z racji tego święta każde dziecko mogło zabrać ze sobą do przedszkola książeczkę, którą darzy wyjątkową sympatią.