Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, aby wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Głównym celem naszych działań było kształtowanie świadomości językowej i propagowanie dbałości  o poprawność polszczyzny.

Dnia 21.02.2024r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczystość związana z Dniem Języka Ojczystego. Dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały i wyrecytowały wiersze znanych polskich poetów. Panie z grupy „Biedronki” przygotowały dla dzieci inscenizację wiersza S. Jachowicza „Chory kotek”. Natomiast wszystkie  panie nauczycielki zmierzyły się z łamańcami językowymi.

W ramach podziękowań wszystkie grupy otrzymały Dyplom za udział w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.