Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

2 maja

obchodzony jest  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My uczciliśmy Nasze barwy ojczyste 30 kwietnia.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także  rozwijając poczucie przynależności Narodowej wzięliśmy  udział  w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom symboli Narodowych: flagi, godła, hymnu.  Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach biało- czerwonych.  Chętnie  wykonywały prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek, a także każdą z grup na sali czekało do wykonania zadanie : odśpiewanie piosenki patriotycznej, układanie puzzli, recytacja wiersza, zabawa w kodowanie. Aby uwiecznić Święto Flagi, w ogrodzie przedszkolnym zostało wykonane wspólne zdjęcie oraz zaśpiewana piosenki pt. „Orzeł Biały” przez Franciszka z grupy Biedronki.