Rozstrzygnięcie konkursu

16 kwietnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Ozdobę Wielkanocną.” Dzieci z jedenastu przedszkoli przygotowały wspólnie z rodzicami lub innymi członkami rodziny dowolną wielkanocną ozdobę. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych, jak również wzmacnianie więzi pomiędzy dzieckiem a jego najbliższymi. Zwieńczeniem konkursu był występ dzieci z grupy „Pszczółek”, które w cudowny sposób opowiedziały o Świętach Wielkanocnych, obchodzonych w różnych regionach Polski. Dzieci z przejęciem odgrywały swoje role mówiąc gwarą kaszubską i śpiewając wielkanocne piosenki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, które wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Przemysław Powroźnik oraz dyrektor Przedszkola.  Ozdoby zostały wykorzystane do sprzedaży podczas „Wielkanocnego Kiermaszu”, z którego dochód tradycyjnie zostanie przekazany na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie i wykonanie pięknych ozdób.