Dzień Języka Ojczystego

„Dzień Języka Ojczystego” to święto, które wypada 21 lutego. W tym dniu wszystkie dzieci zebrały się w Sali „Krasnoludków” aby wysłuchać wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka,” czytanego przez panią Dyrektor. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące utworu, a także wymieniały kolejne postacie. Duża atrakcją dla przedszkolaków byli pracownicy, którzy wcielili się w bohaterów wiersza. Dzieci reagowały śmiechem na każdą wychodzącą postać, jednak największą radość sprawiły im ostatnie słowa „(…) wszyscy na siebie poupadali.”