We wtorek 8 czerwca grupę „Motylki” odwiedzili policjanci z Głogowskiej Policji.

Tematy jakie zostały poruszone, było bezpieczne zachowanie na drogach, przypomnienie, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Największym jednak zainteresowaniem była demonstracja sprzętu policyjnego – kajdanek, pałki policyjnej, lizaka, rękawiczek oraz różnych czapek. Na koniec dzieci wyszły zobaczyć radiowóz policyjny, jego wyposażenie oraz znajdujący się tam sprzęt.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z dzieci nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.